Возможно ли получение выплат на детей после возвращения из зоны АТО в Украину?

• г. Артемовск

Помогите нам, пожалуйста, в таком вопросе. Моя родственница выехала два года назад с Донецкой области (с зоны АТО) , город был и есть территорией Украины, бежали, спасали детей от боевых действий, спасали их жизни, естественно ни о каких выплатах на детей не думали в тот момент (младшему ребенку 3 года), уехали в Россию к родственникам, никаких пособий там не получали, собираются летом вернуться домой, намыкались с детками, хотят домой, какие сложности пережили, даже не буду писать... Может ли она надеяться, что ей возобновят выплаты на ребенка, и могут ли выплатить задолженность за те два года, что она не получала детское пособие. Будем Вам очень признательны за ответ.

Ответы на вопрос (2):

Задолженности не выплачивают, но вы же говорите про Украину это другое государство мы не знаем их законов.

Добрый день, Наталья!

В Украине выплаты на детей до трех лет были отменены, и уже никому не выплачиваются.

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У цьому листі державний орган визнав, що фактично ця допомога ліквідовується. Єдиним виключенням є ті сім’ї у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки. І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.

З 1 липня 2014 такий вид допомоги, як допомога по догляду за дитиною до 3-х років не виплачується. Виняток становлять тільки батьки первістків, народжених до 1 липня 2014 року. Для таких осіб, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

При цьому період догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років буде як і раніше входити до страхового стажу.