Спор о земле - замена забора на меже вызывает претензии соседей

• г. Горловка

Я установил (заменил) забор на меже. При монтаже забора соседей не было. Я заменил старые (сгнившие и покосившиеся) столбы и лаги на новые и соответственно сам деревянный штакетник. По факту забор установлен по старой линии разграничения 'но столбы и лаги я установил со стороны соседей (как и было) .теперь соседи говорят, что я украл у них часть земли (5 см) (всего три столба). кто прав, и как быть.?

Ответы на вопрос (2):

пусть подают на вас в суд, бремя доказывания -на заявителе.

Земельный кодекс Украины:

Стаття 107. Відновлення меж

1. Основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.

2. У разі неможливості виявлення дійсних меж їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки.

3. У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин.

Стаття 108. Спільне використання межових споруд

1. У випадках, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, рівчаком, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їх спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів.

2. Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.