Госслужащая в отпуске по уходу за ребенком подвергается угрозе увольнения при переводе в обслуживающий персонал - что говорит закон?

• г. Днепропетровск

Я госслужая, нахожусь в отпуске по уходу за ребенком. Ребенку 2 года. Сейчас переводят меня в обслуживающий персонал и грозятся уволить меня, если я не соглашусь. Обслуживающий персонал не относится к госслужбе. Имеют ли право меня уволить при моем отказе от предлагаемой должности.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Марина!

Исходя из того ,что Вы описали уволить Вас не имеют право,но для предметного ответа необходимо видеть документы.

КЗпП

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.