Кимлар учун элемент бекар килинади.

вопрос №11996527
прочитан 793 разa
Оцените вопрос :)

Уз. Рейс. Ола кодексе:

146-мода. Алименты микдорини узгартириш реки алименты Туладан озод килиш

Алименты микдори суд тартибида белгиланганидан Кеин тарафлардан бирининг модий реки оилавий ахволи узгарса, суд улардан хар бирининг талабига кура алиментынинг белгиланган микдорини узгартиришга реки алименты Тула шар булган шахсни алименты Туладан озод килишга Хаксли. Алименты микдорини узгартиришда реки уни Туладан озод килишда суд тарафларнинг эътиборга лайки башка манфаатларини ҳисобга Олега ҳакли.

147-мода. Алименты мажбуриятларининг тугатилиши

Алименты Тула тугрисидаги келишувда белгиланган алименты мажбуриятлари тарафлардан бирининг ульями, мазку келишув муддатининг утиши реки Унжа Назара тутилган башка асосларга кура тугайди.

Суд тартибида ундириладиган алименты Тула:

бола волга етганда реки волга етмасдан туры Тула мукомола лаёкатига ига булганда;

фойдасига алименты ундирилаётган бола фарзандликка олинганда;

суд алименты олувчининг мехнатга лаёқати тикланган реки уни ёрдамга Мухтар булмай калган де топганда;

меҳнатга лаёкатсиз,ёрдамга Мухтар алименты олувчи собак эр реки Хотин Янги никогда Караганда;

алименты олувчи реки алименты Тула шар булган шахс ВА от этганда тугатилади.

Задать вопрос
Вам помог ответ: ДаНет

ЗаВАлим: агар турмуш уртогим суд буйругига сосан элемент Тула масса, волга ятаган фарзандим мини карамогимда ВА таминотимда букса турмуш уртогим фарзандимни куришга йога Олби кетишга хаклими. Жавоб учун олдиндан рахмат.

вопрос №11997497

Цитата:
ЗаВАлим: агар турмуш уртогим суд буйругига сосан элемент Тула масса, волга ятаган фарзандим мини карамогимда ВА таминотимда букса турмуш уртогим фарзандимни куришга йога Олби кетишга хаклими. Жавоб учун олдиндан рахмат.

И Вам доброго Здоровья! Лучше изложите вопрос на русском языке. Здесь в основном русскоговорящие юристы.

Уточнить
Вам помог ответ: ДаНет
Помощь юристов и адвокатов
Спроси юриста! Ответ за5минут
спросить
Администратор печатает сообщение