Сложности с пропиской - как я справился с бюрократией и устроился на новом месте

• г. Кызыл

Экии. мындыг байдалда таваржы Берген мен. ветхий бажындан чаа бажынче кожурупкен. Ам угбам мени пропискалап Бер дээримге ынавайн турар. Эр чангыс дунмазы мен. шынында мээн боор Турган бажынны авам чок апаарга хуужудуп алган. Мен бичии Турган мен. долям бар болуп болур бе.судче бериптер болзумза. Дузалап корунерем четтирдим.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте! Не все юристы нашего сайта владеют Тувинским и иными Тюркскими языками. Вам стоит задавать вопросы на русском языке и тогда Вы получите на них ответы.