Положена ли мне пенсия по потере кормильца, если умер отец, но отцовство не было установлено?

• г. Мариуполь

Положена пенсия по потере кормильца если отец умер до рождения ребенка.

Ответы на вопрос (1):

Да, положена, если отцовство будет установлено.

Про пенсійне забезпечення

Верховна Рада України; Закон від 05.11.1991 № 1788-XII

Стаття 37. Члени сім'ї, які мають право на пенсію в разі

втрати годувальника

При цьому дітям пенсії призначаються незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

а) діти, брати, сестри й онуки, які не досягли 18 років

Тобто, діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника