как поступить в этой ситуации, уволилась с работы, работодатель отказывается отдавать трудовую и выплачивать расчетные.

• г. Запорожье

Как поступить в этой ситуации, уволилась с работы, работодатель отказывается отдавать трудовую и выплачивать расчетные.

Ответы на вопрос (2):

Здравствуйте, Анна!

Действия Работодателя неправомерны. Обращайтесь в трудовую инспекцию с заявлением.

Удачи Вам!

Відповідно до ст. 47 КЗпП, адміністрація підприємства зобов'язана в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, відповідно до Інструкції №58 і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП.

Варто запам'ятати, що днем звільнення вважається останній день роботи (п. 2.26 Інструкції №58), а не наступний день. При затримці видачі трудової книжки з вини адміністрації підприємства працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним.