Права на часть дома при разводе - пример исключения из совместной собственности

• г. Иловайск

Прожив с мужем в гражданском браке пол года мы купили совмесно дом но оформили документы на мужа прописались сразу. Через 4 месяца после этого поженились официально. В браке прожили 10 лет есть 2 несовершеннолетних ребенка. В случае развода имею ли я права на часть дома.

Ответы на вопрос (2):

документы на дом оформлены раньше чем вы поженились.поэтому дом не является совместно нажитым имуществом и разделу не подлежит

1). В Сімейному кодексі України подібні відносини називаються "проживання однією сім'єю жінки і чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі" - за змістом ст.74 СК України.

2). Потреба встановлювати, що жінка і чоловік проживали однією сім'єю, як правило, виникає при поділі майна.

3). Визначаючи, що жінка і чоловік проживали однією сім'єю, суди виходять із того, що:

...а) відносини були усталеними (такими, що остаточно сформувались);

...б) відносини були такими самими, як це притаманно подружжю - п.20 Постанови Пленуму ВСУ №11 від 21.12.2007.

4). Тобто, вирішальне значення має не стільки тривалість відносин, скільки їх характер.

Чим ви можете доказати, що будинок куплений за ваші спільні кошти? Свідки є? Що ви продали, щоб купити будинок та таке інше.