Каким должен быть разрыв между профессионально-техническим училищем и армией, чтобы получить льготный стаж при выходе на пенсию?

• г. Шахтерск

Я шахтер и хочу выйти на пенсию по льготам. Какой может быть допустимый разрыв между проффесионально техническим училищем и армией, чтобы и училище и армию защитали в льготный стаж? Зарание спасибо!

Ответы на вопрос (1):

Вы сами должны сделать выводы из этой информации:

Згідно з п.109 Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 3 серпня 1972 р. № 590, при призначенні пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах служба у складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах, служба у військах і органах інших військових формувань, органах міліції тощо прирівнюється до роботи, щоо передувала чи безпосередньо слідувала за нею. При цьому зазначений період враховується в розмірі, який не перевищує наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах чи в пільгових розмірах.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 р. № 1-рп/99 закони та інші нормативно-правові акти за загальновизнаними принципом права не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій ст.58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, обто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Отже, в даний час служба в армії може зараховуватися до пільгового стажу до 1 січня 1992р., якщо на момент призову на військову службу особа працювала за професією або займала посаду, що передбачала пільги. Інший період не міг зараховуватися до пільгового страхового стажу до законодавчого врегулювання цього питання.

2 червня 2005 р. Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо зарахування до стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах, часу проходження строкової військової служби", а саме: до законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та "Про загальний військовий обов"язок і військову службу". Згідно з зазначеним Законом відтепер (з 1 січня 2006р., дати набрання цим Законом чинності) до стажу роботи, який дає право на пільгову пенсію, буде зараховуватися час проходження військової служби, якщо на момент призову на строкову військову службу особа була зайнята на роботі за професією чи обіймала посаду, які дають право на пільгову пенсію, або ж навчалася за спеціальністю, яка надалі давала б їй право на пільгову пенсію.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону з 2 червня 2005 р. особи, яким раніше призначено пенсії згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення", мають право на перерахунок пенсій відповідно до Закону. Це означає, що з 1 січня 2006 р. особам, які підпадають під дію Закону та які були зайняті на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, повинні врахувати збільшення коефіцієнта страхового стажу

Ознакомьтесь с законом № 393/96-ВР "Про звернення громадян" ви вправі звернутися до будь кого, в тому разі до юриста!!!

Так что действовать надо бумагами!!!