Предприятие требует объяснений от Следственного Управления Финансовых расследований по поводу требований составления протокола в качестве свидетелей

• г. Николаев

Наше предприятие штурмует Следственное Управление Финансовых расследований.

ГУ Министерства доходов и сборов, просто ответа на их запрос мало? Требуют составление протокола в качестве свидетелей, имеют ли они на это право, если дело касается на нашего контрагента.

Ответы на вопрос (1):

Можливо ваша відповідь,була не досконала, та призвела до наслідків "штурму".

ЗУ "Про державну податкову службу"

Стаття 21. Повноваження податкової міліції

Податкова міліція відповідно до покладених на неї завдань:

1) приймає і реєструє заяви, повідомлення та іншу інформацію

про злочини і правопорушення, віднесені до її компетенції,

здійснює в установленому порядку їх перевірку і приймає щодо них

передбачені законом рішення;

2) здійснює відповідно до закону оперативно-розшукову

діяльність, досудову підготовку матеріалів за протокольною формою,

а також проводить дізнання та досудове (попереднє) слідство в

межах своєї компетенції, вживає заходів до відшкодування

заподіяних державі збитків;

3) виявляє причини і умови, що сприяли вчиненню злочинів та

інших правопорушень у сфері оподаткування, вживає заходів до їх

усунення;

4) забезпечує безпеку діяльності органів державної податкової

служби та їх працівників, а також захист працівників від

протиправних посягань, пов'язаних з виконанням ними службових

обов'язків; { Пункт 4 частини першої статті 21 в редакції Закону

N 1249-VI ( 1249-17 ) від 14.04.2009 }

5) запобігає, виявляє, припиняє корупційні правопорушення

працівників органів державної податкової служби; { Пункт 5 частини

першої статті 21 в редакції Закону N 1249-VI ( 1249-17 ) від

14.04.2009; із змінами, внесеними згідно із Законом N 4711-VI

( 4711-17 ) від 17.05.2012 }

6) складає протокол про вчинення корупційного правопорушення

відповідно до закону; { Частину першу статті 21 доповнено пунктом

6 згідно із Законом N 1249-VI ( 1249-17 ) від 14.04.2009; із

змінами, внесеними згідно із Законом N 4711-VI ( 4711-17 ) від

17.05.2012 }

7) збирає, аналізує, узагальнює інформацію щодо порушень

податкового законодавства, прогнозує тенденції розвитку негативних

процесів кримінального характеру, пов'язаних з оподаткуванням.

Особа начальницького складу податкової міліції незалежно від

займаної нею посади, місцезнаходження і часу в разі звернення до

неї громадян або посадових осіб із заявою чи повідомленням про

загрозу особистій чи громадській безпеці або в разі

безпосереднього виявлення такої загрози повинна вжити заходів щодо

запобігання правопорушенню і його припинення, рятування людей,

подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і

затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і

повідомити про це в найближчий орган внутрішніх справ.

Стаття 22. Права податкової міліції

Посадовим особам податкової міліції для виконання покладених

на них обов'язків надаються права, передбачені підпунктами 20.1.2,

20.1.4, 20.1.30 пункту 20.1 статті 20 розділу I Податкового

кодексу України ( 2755-17 ), а також пунктами 1-4, абзацами

другим, третім, шостим пункту 5, пунктами 6-12, 14, підпунктами

"а" і "б" пункту 15 (з урахуванням положень цього Закону, інших

законів з питань оподаткування), пунктом 16 із дотриманням правил

проведення податкових перевірок, встановлених законодавством,

пунктами 17, 19, 23, 24, 25, 27, 28, 30 статті 11, статтями

12-15-1 Закону України "Про міліцію" ( 565-12 ).

{ Частина перша статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом

N 2756-VI ( 2756-17 ) від 02.12.2010 }

На податкову міліцію поширюються вимоги, встановлені статтями

3 і 5 Закону України "Про міліцію" ( 565-12 ). ( Статтю 22

доповнено частиною другою згідно із Законом N 2322-IV ( 2322-15 )

від 12.01.2005 )

( Стаття 22 в редакції Закону N 2181-III ( 2181-14 ) від

21.12.2000 - набирає чинності з 1 квітня 2001 року )