Возможен ли статус одинокой матери и получение пособия, если отец добровольно откажется от детей при разводе?

• г. Шостка

Меня интересует такой вопрос, если при разводе отец двух детей напишет отказ от них добровольно, может ли мать этих детей считаться одинокой матерью и получать на них пособие одинокой матери и иметь какие-то льготы? Спасибо!

Ответы на вопрос (2):

Нет, не может, отказаться от детей нельзя, но родительских прав можно лишить в судебном порядке. Тогда Вы будете одинокой матерью

Предыдущие ответ неверный, сколько можно ахинею писать людям!

Одинокой матерью является только женщина, которая родила ребенка и отец в св-ве о рождении записан с ее слов, т..е. мужчина не признал своего отцовства, ст.135 СК Украины.

А лишение родительских прав не отменяет отцовства, и у отца остаются обязанности по содержанию ребенка.

И мать не будет одинокой считаться и никаких прав у нее как у матери-одиночки не возникает.

Стаття 155. Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків

3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Стаття 166. Правові наслідки позбавлення батьківських прав

1. Особа, позбавлена батьківських прав:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.