Возможно ли для бабушки (свекрови) выиграть суд по определению места жительства несовершеннолетнего ребенка после развода - суд между матерью и бабушкой?

• г. Харьков

Может ли бабушка (свекровь) подать и в дальнейшем выиграть суд по определению места жительства несовершеннолетнего ребенка после развода?! (суд между матерью и бабушкой)

Ответы на вопрос (1):

В суд обратится может, перспектив выиграть дело, - нет.

Родители имеют приоритетное право на воспитание ребенка, если нет оснований для отобрания ребенка, или лишения родителей родительских прав (при угрозе жизни и здоровью ребенка).

Бабушка будет иметь право требовать в судебном порядке установить порядок и способ ее участие в воспитании ребенка, т.к. у нее есть такое право в соотв. с нормами Семейного кодекса Украины.

Стаття 257 СКУ Права баби та діда, прабаби та прадіда на виховання внуків, правнуків

1. Баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.

2. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Стаття 258. Права баби і діда щодо захисту внуків

1. Баба і дід мають право на самозахист внуків.

2. Баба і дід мають право звернутися за захистом прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх та повнолітніх непрацездатних внуків до органу опіки та піклування або до суду без спеціальних на те повноважень.