Как оспорить отцовство и вернуть уплаченные алименты при условии, что ребенок не мой

• г. Киев

Ребенку 6 лет, с матерью ребенка развелся когда ребенку было 1.5 года, она подала на алименты, я с тех пор исправно их платил, регулярно отмечался в исполнительной службе, приносил чеки об уплате, 2 месяца назад узнал с неофициальных источников, что ребенок не мой, бывшая жена этот факт естественно отрицает. Как мне оспорить отцовство и по возможности вернуть алименты которые были уплачены за эти годы?

Ответы на вопрос (2):

Можно оспорить отцовства по анализу ДНК. в судебном порядке

Нужно обратится с иском в суд на основании ст.136 СКУ, только после положительного решения суда в вашу пользу можно будет ставить вопрос о возврате алиментов, и то не факт, т.к. по ст.1215 ГКУ не подлежат алименты возврату.

Стаття 136 СКУ. Оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини

1. Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

2. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

3. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.

4. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.

5. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.

6. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.