Банк устанавливает отрицательный лимит по счету без разбирательства в случае неправильного чека кассира?

• г. Славутич

Чек кассир выдал на сумму в 10 раз меньшую, чем в реальности выдал денег, подписали чек не глядя, теперь банк наложил отрицательный лимит по счету на сумму недостачи. Имеет ли банк в одностороннем порядке такое сделать без официального разбирательства.

Ответы на вопрос (1):

С кассиром заключён договор о полной материальной ответственности. Недостача в кассе банка однозназно должна быть оформлена актом по результатам ревизии, в конце дня. Типовой договор с кассиром, как правило, содержит такие пункты:

"3. У разі незабезпечення з вини Касира збереження довірених йому матеріальних цінностей, визначення розміру шкоди, заподіяної Адміністрації, і її відшкодування провадяться відповідно до чинного в Україні трудового законодавства, зокрема, але не виключно, згідно із ст. 135, 136 Кодексу законів про працю України.

4. Усі спори, що пов'язані із цим Договором, його укладанням або такі, що виникають в процесі виконання умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між представниками Сторін. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору у порядку, визначеному відповідним чинним в Україні законодавством."

Соответственно, удержание ущерба с работника может быть осуществлено по распоряжению администрации, а у вас есть право это оспорить в суде.