Как мать-одиночка мне хочется изменить фамилию своего ребенка, чтобы у нас была одинаковая фамилия. В графе отец указан неправильный человек. Что мне делать?

• г. Валки

Я мать-одиночка. Но в графе отец вписан левый человек на мою фамилию. (с моих слов) я вышла замуж и поменяла фамилию. Теперь хочу своему ребенку поменять фамилию, чтоб у всех была одинаковая. (отчество не разрешают менять, т.к. в графе стоит другое имя отца, говорят нужно усыновлять). могу ли я это сделать? Спасибо.

Ответы на вопрос (1):

Можете.

Сімейний кодекс.

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.