Как регулировать отношения с бывшей свекровью и решить вопросы посещения дедушкой ребенка?

• г. Донецк

Дочери 3 года. С мужем в разводе уже два года. После неудачной попытки отсудить ребенка при разводе, общению не препятствовала. На сегодняшний день мама бывшего супруга хочет на выходные повезти ребенка в другой город на выходные, к дедушке. С бывшей свекровью отношения холодные. Я не доверяю им. И боюсь отдавать ребенка далеко. Как правильно урегулировать отношения с бабушкой. И какие права дедушки и бабушки имеют на ребенка?

Ответы на вопрос (1):

Стаття 257 СКУ. Права баби та діда, прабаби та прадіда на виховання внуків, правнуків

1. Баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.

2. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Стаття 263 СКУ. Вирішення судом спорів щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда, братів, сестер, мачухи, вітчима у вихованні дитини

1. Спір щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда, брата, сестри, мачухи, вітчима у вихованні дитини вирішується судом відповідно до статті 159 цього Кодексу.