Право на грошову допомогу при виході на пенсію наукових працівників згідно статті 24 Закону України про наукову і науково-технічну діяльність

• г. Киев

І. Згідно зі Статтею 24. «Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника» Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність від 9 липня 2003 року № 1058

При виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті (257-2004-п), затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше: { Абзац перший частини дев'ятнадцятої статті 24 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1556-VII (1556-18) від 01.07.2014 для чоловіків - 12,5 року; для жінок - 10 років.

Моя жена (16.10.1958 г. р.) ушла на пенсию (23.12.2014 года) в возрасте 56 лет (используя право ухода на пенсию по достижению 55 лет). Денежную помощь ей не выплачивают ссылаясь на то что выплата может быть только в 57,5 лет, по закону.

Ключевыми словами ст.24 есть 1. уход на пенсию 2. с должности «наукового працівника» по этому Закону 3. стаж для женщин – 10 лет.

ІІ. При Варианте ст.24 такого вида

При виході на пенсію відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат …

выплата может быть только в 57,5 лет.

Как правильно понимать требования ст..24?

С уважением,

Евгений.

Ответы на вопрос (1):

При виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше:

{Абзац перший частини дев'ятнадцятої статті 24 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1556-VII від 01.07.2014}

для чоловіків - 12,5 року;

для жінок - 10 років.

Ось так виглядає діюча редакція. Мали б виплатити.