Задать вопрос юристу
8 800 505-91-91
Звонок бесплатный

Ваш бесплатный вопрос юристам онлайн

Если Вам трудно сформулировать вопрос — позвоните по бесплатному многоканальному телефону 8 800 505-91-11, юрист Вам поможет
Хабибулло Косимов, г. Sahrihan
Узбекистан, г. Sahrihan | Вопросов: 4

Салом энг кам тўланиши мумкин бўлган алимент канча бўлади.

Вопрос от сотрудника частной фирмы номер вопроса №6390291
прочитан 1327 раз
Салом энг кам тўланиши мумкин бўлган алимент канча бўлади.

Ответы юристов 9111.ru

1 ответ
  • Юрист Исматуллаев Закир Рахматуллаевич
    Личная консультация
    Узбекистан, г. Ташкент | отзывов: 817 | ответов: 2 573
    24.03.2015 22:36
    отредактирован
    24.03.2015 22:40

    Оила кодекси

    99-модда. Ота-онанинг вояга етмаган болаларига тўлайдиган алимент микдори

    Агар вояга етмаган болаларига таъминот бериш хакида ота-она ўртасида келишув бўлмаса, уларнинг таъминоти учун алимент суд томонидан ота-онанинг хар ойдаги иш хаки ва (ёки) бошка даромадининг бир бола учун — тўртдан бир кисми; икки бола учун — учдан бир кисми; уч ва ундан ортик бола учун — ярмиси микдорида ундирилади. Бу тўловларнинг микдори тарафларнинг моддий ёки оилавий ахволини ва бошка эътиборга лойик ?олатларни хисобга олган холда суд томонидан камайтирилиши ёки кўпайтирилиши мумкин.

    хар бир бола учун ундириладиган алимент микдори конун хужжатлари билан белгиланган энг кам иш хакаининг учдан бир кисмидан кам бўлмаслиги керак.

    Спасибо за ответ!

Ваш бесплатный вопрос юристам онлайн

Если Вам трудно сформулировать вопрос — позвоните по бесплатному многоканальному телефону 8 (800) 505-91-11, юрист Вам поможет.

Юристы 9111.ru

101 онлайн
Егорова Екатерина  Александровна
•на сайте
Егорова Е. А.
★ ★ ★ ★ ★
отзывов: 2602
ответов: 7156
Консультация
ООО "Коллегия юристов "Фемида-Групп"
•на сайте
"Фемида-Групп"
★ ★ ★ ★ ★
отзывов: 762
ответов: 2378
Консультация
Терновых Игорь Александрович
•на сайте
Терновых И.А.
★ ★ ★ ★ ★
отзывов: 4029
ответов: 17403
Консультация
Филюк Владимир Павлович
•на сайте
Филюк В.П.
★ ★ ★ ★ ★
отзывов: 3421
ответов: 10832
Консультация
Вопрос юристу...
Если Вам трудно сформулировать вопрос — позвоните по бесплатному многоканальному телефону. Юрист Вам поможет!
8 800 505-91-11