Юридическая
Cоциальная Cеть 9111.ru Cоц. Cеть 9111.ru
Нас уже 6 090 282
Задать вопрос юристу
8 800 505-91-11
Звонок бесплатный
Илона, г. Васильевка
30.03.2015 21:24
Украина, г. Васильевка | Вопросов: 1

Лишение родителей родительских прав - 2 мнения адвокатов и юристов юридической консультации 9111.ru. Задаёт вопрос Илона

Скажите пожалуйста, в какие органы я должна обратиться, что бы лишить родительских правсвою мать?

номер вопроса №6443559
прочитан 7 раз
Лишение родителей родительских прав - 2 мнения адвокатов и юристов юридической консультации 9111.ru. Задаёт вопрос Илона, г. Васильевка

2 ответa на вопрос по теме "Лишат"

  • Юрист Федотова Людмила Романовна
    Личная консультация
    Россия, г. Санкт-Петербург | отзывов: 11 | ответов: 34

    Здравствуйте!

    Для начала обратитесь в Органы опеки и попечительстваа с заявлением! В последующем уже в суд о лишении родительских прав.

  • Юрист Юсти Любовь Юрьевна
    Личная консультация
    Украина, г. Харьков | отзывов: 5 151 | ответов: 14 413

    Лишение родительских прав это исключительно компетенция суда, согласно ст.164 СК Украины.

    Стаття 165. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав

    1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

    Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

    1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

    1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

    2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

    3) жорстоко поводяться з дитиною;

    4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

    5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

    6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Ваш ответ мне очень помог, спасибо!

Похожие вопросы