Задать вопрос юристу
8 800 505-92-65
Звонок бесплатный

Проект закона что это

Максим Леонидович, г. Коростень
Максим Леонидович Украина, г. Коростень
01.04.2015 в 14:09

Это что? ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України Про амністію у 2015 році

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Відповідно до статті 7 Закону України Про застосування амністії в Україні, Верховна Рада України може приймати акти про амністію не частіше одного разу протягом календарного року.

Проект Закону України Про амністію у 2015 році підготовлено відповідно до статті 92 Конституції України з метою прояву гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань.

Крім того, в умовах жорсткої економії державних коштів та значного дефіциту площ в установах виконання покарань, акт амністії дозволяє розвантажити місця позбавлення волі та зекономити бюджетні кошти на утримання осіб в таких установах.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту.

Цей проект закону розроблено для законодавчого забезпечення у 2015 році складової частини міжгалузевого правового інституту вибачення державою осіб, які вчинили злочинні діяння.

Завданням проекту є закладення обґрунтованої системи критеріїв визначення кола осіб, до яких амністія застосовується, та обмежень щодо її застосування.

Метою прийняття законопроекту є зменшення кількості осіб, які утримуються в місцях позбавлення волі, та, як наслідок, заощадження бюджетних коштів, що витрачаються на утримання засуджених, і забезпечення належних умов відбування покарання для осіб, які продовжуватимуть там знаходитися.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Він визначає правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Даним законопроектом передбачається оголосити амністію і поширити її дію насамперед на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально: на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, до інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, тощо.

Законопроектом визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють застосування амністії, є Конституція України, Кримінальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кримінально-виконавчий кодекс України, закони України Про застосування амністії в Україні, Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття даного Закону дозволить зменшити чисельність осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та не становлять значної суспільної небезпеки, сприятиме покращенню побутових умов тримання засуджених.

Крім того, прийняття Закону дозволить зменшити витрати держави на утримання засуджених у виправних закладах.

Досвід застосування амністії в попередні роки свідчить, що вона не тягне за собою ускладнення криміногенної ситуації в державі.

Оголошення амністії сприятиме утвердженню гуманних засад у суспільстві та стане проявом людяності.

Народні депутати України.

В. І. Балога.

П. І. Балога.

номер вопроса №6461433
прочитан 44 разa
Единая телефонная юридическая служба
юридические консультации по любым вопросам права. Бесплатно, круглосуточно.
  • Юрист Украина, г. Харьков
    02.04.2015 12:50
    отзывов: 5 153 Личная консультация

    Это не закон, а пояснение к проекту, который не факт что будет вообще принят.

    Юридическая помощь независимо от Вашего места нахождения, тел. 0974496656 или 0952114823, skype: koshecka965
    Email: uristka965@gmail.com
    Оставить отзыв об ответе?
    Максим Леонидович Украина, г. Коростень
    01.04.2015 в 14:09
    Большое спасибо за развернутый и понятный ответ!
У Вас есть ответ на этот вопрос? Вы можете его оставить, нажав на кнопку Ответить

Похожие вопросы

Скажите проект по ч 1 ст 158 о том что ущерб до 5000 а не как раньше 1000 вступил в законную силу? Если нет то когда
читать ответы (1)
В соответствии с ч. 1 и 2 ст. 13 Федерального закона «Об энергосбережении» до 1 января 2015 года собственники квартир
читать ответы (1)
Читала про новый закон, что теперь пособие на ребенка платится не до 1,5 а до 3 хлет. Это так? Должны ли соблюдаться какие
читать ответы (1)
Слышала, что тем кто родили в 2015 будут выплаты с работы не до 1.5 лет, а до 3-х. Так ли это?
читать ответы (1)
Правда ли то, что с апреля 2015 ого вступил в силу закон, что пособия платят сейчас не до 1,5, а до трех лет?
читать ответы (1)

Ваш бесплатный вопрос юристам онлайн

Если Вам трудно сформулировать вопрос — позвоните по бесплатному многоканальному телефону 8 (800) 505-91-11, юрист Вам поможет.
Консультация юристов и адвокатов
Спросить юриста быстрее Ответ за 5 минут
спросить
Администратор печатает сообщение