Снизил срок возврата, но карз так и не погасил - что делать?

• г. Ташкент

Ман бир дустимга 10 млн. сум карз бергандим.3 ойда кайтараман деб тилхат ёзиб берган лекин бир йилдан ошди карзни бермаяпти уни устига 4 ойдан бери кочиб юрибти. Нима килсам булади? Тилхатни гувохларсиз ёзган.

Ответы на вопрос (1):

Карзни ундириш туғрисида судга мурожаат килинг. Тилхат далил сифатида бахоланиши мумкин. Гувохлар булганда хам уларнинг кургазмалари бундай ишларни хал этишда далил була олмайди.