Попадает ли под амнистию статья 167 1 пункт первой осужденный, ему 54, Узбекистан.

• г. Ташкент

Попадает ли под амнистию статья 167 1 пункт перво осужденный, ему 54, Узбекистан.

Ответы на вопрос (1):

Агар жиноят Амнистия тугрисидаги карор чиккунга қадар содир этилган булса кулланилади.

Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 167 моддасида назарда тутилган жиноятни содир этган ва етказилган моддий зарарни тўлиқ қопламаган шахсга нисбатан амнистия кулланилмайди.