Как разорвать выполину между отцом и дочерью после 5 лет развода и препятствий со стороны бывшей жены?

• г. Львов

5 лет в разводе. Жена всячески препятствует общению с дочерью (6 лет). Чуть-что - ведёт себя вызывающе агрессивно. Как себя вести в такой ситуации? У меня уже другая семья, двое детишек. Бывшая жена живйт со своей мамой (которая и была инициаторм этого развода), и с маминим сожителем. Я ежемесячно даю деньги на содержание ребёнка. Я просто хочу обаться с дочерью, чтобы она знала, что у неё есть любящий отец...

Ответы на вопрос (4):

Здравствуйте.

Поскольку в добровольном порядке, с бывшей женой, решить данный вопрос не удается, Вы в праве обратиться в суд, с иском об определении порядка общения с ребенком.

Орест обратитесь пожалуйста в органы опеки и установите график встреч с ребенком если не поможет, подайте в суд на невыполнение его.

Извините за опечатку. Слово было - "ОБЩАТЬСЯ с дочерью".

У меня есть график общения с дочерью, установленный органом опеки. Но жена его не придерживается демонстративно. Я не хочу обращаться в суд, чтобы не накалять ситуацию ещё больше. Я не хочу, чтобы моя дочь росла в нервозной обстановке, поэтому веду себя всегда спокойно и доброжелательно. Мне нужен совет, как можно снизить агрессию бывшей жены, как себя вести при визитах к ребёнку. Или только надеяться, что время всё вылечит? Прошло уже пять лет, а она всё равно ведёт себя очень озлобленно ( ( (

Это вообще прекрасно, что не придерживается демонстративно. Значит и доказать Вам это не составит труда. Но без суда не сможете. А как снизить неврозы б/ж - это не парафия юристов

Ч.2 ст.158 СКУ: Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Ст.159 СКУ: Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.