Хочу спросить, имею ли я в получении прав на управлением автомобилем не имея двух рук? но умея водить машину?

• г. Донецк

Хочу спросить, имею ли я в получении прав на управлением автамобилем не имея двух рук? но умея водить машину?

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте, уважаемый Ярослав!

Имеете право на управление автомобилем, если можете управлять.

В определенных случаях лица имеют право на получение бесплатного автомобиля.

Безплатне забезпечення інвалідів автомобілями

22. Незалежно від наявності медичних показань позачергово безплатно автомобілями забезпечуються інваліди війни 1 гр. по зору або без обох рук; інваліди, які мають кукси обох ніг і рук; інваліди І гр. (кат. І), які стали інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС.

21. За наявності посвідчення водія, медичного висновку на право забезпечення автомобілем безплатно, відсутності протипоказань до керування ним автомобілями забезпечуються:

позачергово безплатно - інваліди війни;

безплатно - особи з числа реабілітованих жертв політичних репресій, які є інвалідами внаслідок репресій згідно з висновком МСЕК; інваліди з ампутацією обох ніг, які мають протипоказання до протезування, на підставі спільного висновку ЦМСЕК і відповідного підприємства протезної промисловості; інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку або захворювання, одержаного у період проходження військової служби.

Таким інвалідам, які мають відповідні медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням і протипоказання до водіння автотранспорту, автомобіль видається, якщо керування для обслуговування інваліда буде здійснюватися членом його сім'ї.

26. Якщо в процесі експлуатації автомобіля, одержаного інвалідом безплатно, у нього або особи, якій доручено керувати автомобілем, будуть виявлені протипоказання до керування ним, питання про передачу права керування автомобілем і видачі доручення іншій особі вирішується з дозволу Головного управління соціального захисту населення КМДА у кожному конкретному випадку.

Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями

Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 08.09.1997 № 999