Выплачивать ли алименты на совершеннолетнего сына от первого брака, если у меня нет работы и у меня есть еще двое несовершеннолетних детей?

• г. Новая Каховка

Должен ли я выплачивать алименты на сына от первого брака по достижению им совершеннолетия? Я на данный момент не работаю и у меня еще двое несовершеннолетних детей.

Ответы на вопрос (2):

Здравствуйте.

Да, должны.

Нет, алименты назначенные на ребенка, выплачиваются до 18 лет, после производство закрывается, при отсутствии долга.

При этом мать сына или он сам имеют право обратится в суд с новым иском о взыскании с Вас алиментов, но там уже другие обстоятельства, и алименты по закону не являются априори обязательными, учитывая Ваше материальное положение, суд может отказать в назначении алиментов, но это редкость. Также берется во внимание факт нуждаемости сына, и обучение, возраст до 23 лет.

Семейный кодекс Украины:

Стаття 198. Підстави виникнення обов'язку батьків утримувати

повнолітніх дочку, сина

1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх

непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги,

якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку,

сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у

зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані

утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони

можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення

навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення

аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також

самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у

твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу)

платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182

цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд

бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків,

своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Стаття 201. Застосування норм цього Кодексу до відносин щодо

обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку,

сина

1. До відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм

утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього

Кодексу.