Как оформить выезд ребенка из Украины на постоянное место жительства - необходимые документы и разрешение

• г. Харьков

Я разведина уже 6 лет... хочу поехать жить и работать за границу... скажите какие документы нужны для оформления 10 летнего ребенка на вывоз с Украины-это раз и второе обязательно ли указывать период разрешения или можно зделать безвременное розрешение и обязательно ли указывать страну в которую вывозят?

Ответы на вопрос (1):

Да, все обязательно, отец дает нотариальное разрешение на выезд ребенка с указанием страны и срока пребывания, ребенку оформляете проездной документ, исключение - не нужен для РФ, и в Белоруссию.

Если не дает отец разрешение, тогда нужно решение суда о разрешении на выезд, или если отец не занимается воспитанием ребенка, можно лишить его родительских прав, тогда его согласие на выезд не нужно будет (алиментные обязательства при этом остаются).

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).