Получение кредита через посредника - законность услуг и перспективы в случае возникновения конфликта
398₽ VIP

• г. Paldiski

Оказываю помощь в получении кредита через банк. То есть мне присылают данные заемщик, а я заполняю анкету в кредитном учреждении, веду переписку с банком. У некоторых людей нет времени, и незнают где можно кредитоваться, потому наверное обращаются по моему объявлению. Соответственно беру плату за услуги, после предоставления кредита, по обоюдному согласию. Недавно банк, где я беру кредиты для людей подал жалобу в полицию, что я не имею права подавать ходатайство от других лиц, даже если они согласны и беру плату за это. Хотелось бы узнать, законно ли это? Есть ли состав преступления? Если да,то что делать в этой ситуации? Понесу ли я какое то наказание? Как разрешить эту ситуацию? Я помогаю заемщикам и также банку, у них появляются новые клиенты.

Ответы на вопрос (2):

Вам нужно обратиться к адвокату в Эстонии.

Вполне возможно что ответственности за это нет.

см. УК Эстонии:

Статья 3. Основания уголовной ответственности

(1) Уголовной ответственности и наказанию подлежит только лицо, виновное в совершении деяния, предусмотренного настоящим Кодексом, то есть умышленно или по неосторожности совершившее такое деяние.

(2) Никто не может быть признан виновным и наказан в уголовном порядке иначе как по приговору суда и в соответствии с законом.

Никакого преступления нет - Вы получаете плату за свои услуги, а не присваиваете деньги заёмщиков.

TOOVOTULEPING

Kaesoleva toovotulepingu (edaspidi: Leping) on solminud [kuupaev], [koht]

(1) [Tellija nimi], [registrikoodiga / isikukoodiga (mittevajalik ara kustutada)] [tellija registrikood voi isikukood], aadressiga [tellija aadress], mida esindab [juhatuse liige / volituse alusel (mittevajalik ara kustutada)] [tellija esindaja nimi] (edaspidi: Tellija)

ja

(2) [toovotja nimi], isikukoodiga [toovotja isikukood], elukohaga [toovotja aadress] (edaspidi: Toovotja),

edaspidi viidatud ka kui Pool voi uhiselt kui Pooled, alljargnevas:

1. Uldsatted

1.1. Leping koosneb kaesolevast Lepingust ja lisadest, milles lepitakse kokku Lepingu solmimisel voi parast seda. Lepingu juurde solmitavad lisad on Lepingu lahutamatuks osaks.

1.2. Lepingu solmimisega kaotavad siduva jou mistahes muud tahteavaldused, mida Pooled on teinud Lepingu ettevalmistamise kaigus.

2. Lepingu objekt ja Too teostamise tahtaeg

2.1. Tellija tellib ja Toovotja teostab Lepingu tingimuste kohaselt jargmise too: [teostatava too kirjeldus] (edaspidi Too). Too tapsem kirjeldus on toodud Lepingu lisas 1.

2.2. Toovotja teostab Too ajavahemikul [too teostamise alguskuupaev] kuni [too teostamise loppkuupaev]. Too teostamise tapsem ajagraafik on lepingu lisa 2.

3. Too uleandmine ja vastuvotmine

3.1. Toovotja teavitab Too valmimisest viivitamata Tellijat.

3.2. Tellija kohustub Too ule vaatama ja vastu votma moistliku aja jooksul parast seda, kui Toovotja on Tellijat Too valmimisest teavitanud. Tellijal ei ole kohustust Tood vastu votta enne, kui on saabunud Lepingu punktis 2.2 kokku lepitud Too teostamise lopptahtaeg.

3.3. Too uleandmiseks allkirjastavad Pooled Too uleandmise-vastuvotmise akti. Kui Too uleandmisel avastatakse Toos puudusi, siis margitakse need Too uleandmise-vastuvotmise aktis.

3.4. Too loetakse Toovotja poolt uleantuks ja Tellija poolt vastuvoetuks Too uleandmise-vastuvotmise akti allkirjastamisega.

3.5. Pooled on kokku leppinud, et olenemata Too uleandmise-vastuvotmise akti allkirjastamisest loetakse Too Tellijale uleantuks ja Tellija poolt vastuvoetuks ka juhul, kui Too tulemusena valminud ese on Tellijale faktiliselt ule antud ja Tellija on asunud seda kasutama.

3.6. Eelnevast soltumata loetakse Too Tellija poolt vastuvoetuks, kui Tellija alusetult ei vota valminud Tood vastu ja ei tee seda ka parast Toovotja poolt maaratud moistlikku tahtaega.

3.7. Poolte kokkuleppel voib Toovotja Too Tellijale ule anda osade kaupa.

3.8. Toovotja kohustub koos Tooga Tellijale ule andma koik Too juurde kuuluvad dokumendid.

4. Tasu

4.1. Tellija maksab Toovotjale Too teostamise eest tasu [tasu summa] eurot (edaspidi Tasu). Toovotjal on oigus nouda Tellijalt Tasu maksmist alates Too vastuvotmisest Tellija poolt.

4.2. Toovotja peab Tasust kinni koik seadusega ette nahtud kohustuslikud maksud ja maksed (tulumaks, tootuskindlustusmakse, kohustusliku pensionikindlustuse makse jne), mille vorra vaheneb Tellija poolt valja makstav Tasu.

4.3. Kui Toovotja soovib, et Tellija arvestaks Tasu arvutamisel Toovotja maksuvaba tulu, kohustub Toovotja Tellijat sellest teavitama hiljemalt [paevade arv] paeva jooksul alates Lepingu solmimisest. Juhul, kui Toovotja teatab Tellijale soovist Tasu arvestamisel maksuvaba tulu arvesse votta, siis votab Tellija maksuvaba tulu arvesse alates Toovotja vastava teate saamisele jargnevast esimesest valjamaksest.

4.4. Tellija maksab Tasult sotsiaalmaksu, millist summat ei arvata Tasust maha.

4.5. Tellija maksab Toovotjale Tasu Lepingu punktis 7.2 toodud Toovotja arveldusarvele. Tellija maksab Toovotjale Tasu valja hiljemalt [kuupaev. Tasu loetakse Toovotja poolt tasutuks, kui Tasu on laekunud Toovotja arveldusarvele.

4.6. Pooled voivad kokku leppida, et Toovotja teostab lisaks Toole ka taiendavaid lisatoid. Lisatoode tellimise kohta solmivad Pooled Lepingu lisa, milles lepitakse kokku vahemalt lisatoode kirjeldus, hind ja teostamise tahtaeg. Lisatoode hinna kokku leppimisel lahtuvad pooled moistlikkuse pohimottest. Toovotjal on oigus lisatoode eest tasu saada uksnes juhul, kui lisatoode teostamine on Poolte vahel eelnevalt kokku lepitud.

5. Poolte oigused ja kohustused

5.1. Toovotja kohustub:

5.1.1. teostama Too vastavalt Lepingule, kehtivatele oigusaktidele ja Tellija juhistele;

5.1.2. jargima Too teostamisel ja korraldamisel Tellija moistlikke huve ja eesmarke ning koiki Tellija poolt antud seaduslikke juhiseid;

5.1.3. viivitamata poorduma Tellija poole juhiste saamiseks, kui need on vajalikud Too teostamiseks;

5.1.4. teavitama Tellijat koheselt koikidest asjaoludest, mis mojutavad Too teostamist voi Toovotjapoolsete muude Lepinguliste kohustuste taitmist ning mille vastu on Tellijal moistlik huvi;

5.1.5. hankima koik Too teostamiseks vajalikud materjalid;

5.1.6. ilma eraldi kokkuleppeta teostama ka sellised tood ja toimingud, mis ei ole Lepingus ega selle lisades selgesonaliselt ette nahtud, kuid mille tegemine on tavaparaselt vajalik Lepingu kohaseks taitmiseks ja eesmargi saavutamiseks ning mis olemuslikult kuuluvad Too hulka;

5.1.7. tagama Too kaigus valmivate dokumentide vastavuse kehtivatele oigusaktidele ja Lepingule;

5.1.8. leidma Too teostamiseks vajalikud alltoovotjad. Toovotja kohustub noudma oma alloovotjatelt teostatava Too kvaliteedi vastavust Lepingu tingimustele, samuti kokkulepitud tahtaegadest kinnipidamist. Toovotja vastutab Too teostamisel kasutatavate alltoovotjate tegevuse eest nagu enda tegevuse eest.

5.2. Toovotjal on oigus:

5.2.1. nouda Tellijalt juhiseid, kui need on vajalikud Too teostamiseks;

5.2.2. peatada Too teostamine, kui Toovotja on noudnud Tellijalt juhiseid ja Tellija ei ole mojuva pohjuseta neid moistliku aja jooksul andnud;

5.2.3. saada Too teostamise eest tasu vastavalt Lepingule.

5.3. Tellija kohustub:

5.3.1. andma Toovotjale viivitamata juhiseid, kui need on vajalikud Too teostamiseks;

5.3.2. andma viivitamata Toovotjale ule koik Too teostamiseks vajalikud lahteandmed;

5.3.3. Too valmimisel Too ule vaatama ja vastu votma voi vastuvotmisest keelduma moistliku aja jooksul parast seda, kui Toovotja on Tellijat Too valmimisest teavitanud;

5.3.4. maksma Toovotjale valminud Too eest tasu vastavalt Lepingule;

5.3.5. teavitama Toovotjat koheselt koikidest asjaoludest, mis mojutavad Tellijapoolsete Lepinguliste kohustuste taitmist ning mille vastu on Toovotjal moistlik huvi;

5.3.6. Toos puuduse avastamisel teavitama Toovotjat avastatud puudusest moistliku aja jooksul parast puuduse avastamist;

5.3.7. Toos avastatud puudusest teavitamisel kirjeldama avastatud puudust voimalikult tapselt.

5.4. Tellijal on oigus:

5.4.1. igal ajal tutvuda Too kaiguga, valja arvatud juhul, kui see segaks oluliselt Too teostamist;

5.4.2. Toos esinevate puuduste korral nouda Too vastavusse viimist Lepingutingimustega;

5.4.3. korvaldada Toos esinev puudus ise voi lasta see korvaldada kolmandal isikul juhul, kui Toovotja ei korvalda Toos esinevat puudust moistliku aja jooksul parast Tellijapoolset puudusest teavitamist;

5.4.4. nouda Toovotjalt Too puuduse korvaldamisega seotud kulutuste huvitamist;

5.4.5. jatta Too vastu votmata, kui Toos esineb puudusi, valja arvatud pisipuudused, mis ei takista Too tulemuse kasutamist;

5.4.6. keelduda Too eest tasumast kui Too ei vasta Lepingutingimustele, muuhulgas kui Lepingutingimustele ei vasta Too juurde kuuluvad dokumendid voi sellised dokumendid on Tellijale ule andmata.

5.5. Pooled kohustuvad mitte avaldama Lepingu sisu kolmandatele isikutele ilma teise Poole kirjaliku nousolekuta ega muud Lepingu solmimise ja taitmise kaigus teatavaks saanud teavet (sh. teise Poole asjaajamist ja majandustegevust puudutavat teavet), mida voib moistlikult ja arvestades Poolte aritegevuses valjakujunenud tavasid ja praktikat pidada konfidentsiaalseks teabeks.

6. Poolte vastutus

6.1. Kui Tellija viivitab Toovotjale tasu maksmisega, siis on Toovotjal oigus nouda Tellijalt viivist [viivise protsent] protsenti paevas viivitatud summalt iga tasumisega viivitatud paeva eest.

6.2. Too valmimise, uleandmise voi Toos esineva puuduse korvaldamisega viivitamisel kohustub Toovotja tasuma Tellijale leppetrahvi [leppetrahvi protsent] protsenti valmimata, ule andmata voi puudusega Too maksumusest paevas iga viivitatud paeva eest. Tellija kohustub leppetrahvi noudmisest Toovotjat teavitama moistliku aja jooksul parast seda, kui ta Toovotjapoolsest viivitusest teada sai.

7. Poolte kontaktandmed

7.1. Lepingu solmimise hetkel on Poolte kontaktandmed jargmised:

Tellija: Toovotja:

[tellija nimi] [toovotja nimi]

Aadress: [tellija aadress] Aadress: [toovotja aadress]

Telefon: [tellija telefoninumber] Telefon: [toovotja telefoninumber]

Faks: [tellija faksinumber] Faks: [toovotja faksinumber]

E-post: [tellija e-posti aadress] E-post: [toovotja e-posti aadress]

Arveldusarve nr: [tellija arveldusarve number] Arveldusarve nr: [toovotja arveldusarve number]

7.2. Pooled kohustuvad mistahes muudatustest oma kontaktandmete osas viivitamatult kirjalikult voi kirjalikku taasesitamist voimaldavas vormis teist Poolt teavitama. Kuni teate kattesaamiseni loetakse teise Poole jaoks kehtivaks andmed, mis on temale esitatud.

8. Vaaramatu joud

8.1. Pooled vabanevad Lepingust tulenevate ja sellega seotud kohustuste taitmisest osaliselt voi taielikult, kui seda takistab vaaramatu joud, kusjuures Pooled on kohustatud rakendama koiki meetmeid, et ara hoida teisele Poolele kahju tekitamine ja tagada voimalikult suures ulatuses Lepingu taitmine. Vaaramatu jou esinemine peab olema toendatud selle Poole poolt, kes soovib viidata nimetatud asjaoludele kui alusele, et vabaneda seadusest tulenevast ja/voi Lepingus satestatud vastutusest endale Lepinguga voetud kohustuste mittetaitmise voi mittevastava taitmise eest. Vaaramatuks jouks ei ole Lepingu tahenduses Poole majandusliku olukorra muutus, halvad ilmastikuolud, hinnatous, puhkus, pankrot ega ka pankrotihoiatus voi hagi tagamine. Vaaramatu jou moiste sisustamisel lahtuvad Pooled Volaoigusseaduses satestatust.

8.2. Vaaramatu jou esinemisest tuleb teist Poolt viivitamatult kirjalikult informeerida.

8.3. Vaaramatu jou esinemisel lepivad Pooled kokku Too teostamise tahtaegade muutmises nimetatud asjaolude esinemise perioodi vorra. Vaaramatu jou esinemisel kestusega ule kahe (2) kalendrikuu on Pooltel oigus Lepingust taganeda voi Leping ules oelda.

9. Vaidluste lahendamise kord

9.1. Lepingust tulenevad ja sellega seotud vaidlused puuavad Pooled lahendada labiraakimiste teel. Kui vaidlust ei onnestu lahendada labiraakimiste teel, on Pooltel oigus poorduda vaidluse lahendamiseks kohtusse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele oigusaktidele.

10. Lepingu joustumine

10.1. Leping joustub alates Lepingu allkirjastamise hetkest.

10.2. Leping on koostatud ja alla kirjutatud eesti keeles kahes (2) vordset juriidilist joudu omavas identses eksemplaris, millest igale Poolele jaab uks eksemplar.

Tellija: Toovotja: