Как изменить фамилию ребенка в случае развода и смены фамилии матери?

• г. Каланчак

Мы с супругом в фиктивном разводе, проживаем вместе. Родила ребенка, оформилась как одинокая мать, я и ребенок на его фамилии. Сейчас хочу взять свою девичью фамилию, могу ли ребенка тоже переписать на свою девичью фамилию. Отец во всех документах записан со слов матери.

Ответы на вопрос (1):

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

{Статтю 148 доповнено частиною згідно із Законом № 524-V від 22.12.2006}

5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.