Необходим ли ЖЭК выполнять ремонт лопнувшей канализационной трубы в доме сталинка без подвала?

• г. Макеевка

Вопрос коммунального характера. Проживаю на 1-м этаже, в 4-х этажном доме "сталинка". Дому 63 года. Кап. ремонт не проводился. Подвала под квартирой нет. Канализационный стояк опускается с верхних этажей и уходит в бетонный пол, в землю и на глубине 2,0 м поворачивает в сторону улицы. Проходит через фундамент дома, толщиной 1,2 м и уже на улице, в земле, следует в канал. Колодец. Это для информации. А суть заключатся в том, что эта чугунная труба лопнула на входе в фундамент (по логике вещей). Вопрос: - обязан ли ЖЭК (частное предприятие) выполнять данный ремонт?

Ответы на вопрос (4):

Здравствуйте Валерий!

Необходимо посмотреть в договоре на поставку воды заключенный Вами.Как правило водоканал ответсвенный до ввода(задвижки ) в дом

Мои обращения в производственный участок ЖЭК, управляющую контору ЖЭК и в Министерство архитектуры и ЖКХ не дали никаких результатов. Подскажите как мне действовать?

---Здравствуйте, обращайтесь с жалобой в прокуратуру. они примут быстро меры и найдут собственника трубы. Всего хорошего.

Вот нормативный акт регулирующий данный вопрос.

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО

ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Н А К А З

27.06.2008 N 190

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

7 жовтня 2008 р.

за N 936/15627

Про затвердження Правил користування системами

централізованого комунального водопостачання

та водовідведення в населених пунктах України

1.3. Виробник обслуговує вуличні, квартальні та дворові

мережі водопостачання та водовідведення, споруди і обладнання, а

також технологічні прилади й пристрої на них, які перебувають у

нього на балансі або на які є відповідний договір на

обслуговування із споживачем.

1.5. Водопровідні вводи державного житлового фонду,

житлово-будівельних кооперативів (далі - ЖБК), а також об'єднань

співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ), усі

магістральні й розподільчі внутрішньоквартальні мережі

централізованого водопостачання, а також вуличні водорозбірні

колонки, призначені для колективного водокористування, окремо

розташовані підвищувальні насосні станції холодного

водопостачання, артезіанські свердловини передаються за згодою

власника згідно з відповідними рішеннями органів місцевого

самоврядування на баланс виробника для подальшої експлуатації.

1.6. За стан водопровідних мереж, які проходять у технічних

підвалах і до яких приєднані внутрішньобудинкові мережі, є

відповідальними підприємства та організації, у яких вони

перебувають на балансі.