Утерян паспорт и не выдано свидетельство о смерти бывшего гражданского мужа - какие льготы положены детям и как его получить?

• г. Запорожье

Два года назад умер бывший гражданский муж. Я узнала только сейчас. Осталось двое несовершенолетних детей. Родственики не сделали свидетельство о смерти по причине - утеря паспорта. Какие льготы положены детям? Куда мне обратиться чтоб получить свидетельство о смерти? Есть только справка с морга.

Ответы на вопрос (2):

Добрый день, уважаемый посетитель!

Обратитесь в ЗАГС, потом в суд для восстановления срока для принятия наследства детьми

Всего доброго, желаю удачи в решении Вашего вопроса!

Здравствуйте, следуйте положениям Закона Украины «О государственной регистрации актов гражданского состояния». Полагаю Вам следует связаться с родственниками, иначе Вы лично не получите свидетельство.

Что же касается детей, то если они записаны на умершего, то сможете потом оформить им пособия по утрате кормильца.

Стаття 17. Державна реєстрація смерті

1. Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;

2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

2. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.

3. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.

4. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі:

1) якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті;

2) встановлення у судовому порядку факту смерті;

3) звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою.

5. У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) державна реєстрація смерті може бути проведена в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану.

6. Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.

7. Про державну реєстрацію смерті іноземця відділ державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє Міністерство закордонних справ України.