Чи може мій чоловік самостійно подати заяву про зміну дати народження в свідоцтві про шлюб без адвоката?

• г. Харьков

Скажіть будь ласка, моєму чоловікові потрібно змінити помилку допущену в даті народження в свідоцтві про шлюб. Ми написали заяву спочатку в районний ЗаГС і отримали відмову, з якою повинні тепер звернутися в районний суд м.Харкова. Для цього потрібна заява з нашої сторони, але там нас обложили адвокати котрі вимагають по 700-900 гривень лише за те, що віднесуть нашу справку яка коштує 114 гривень. Питання: чи може мій чоловік самостійно подати заяву без допомоги адвоката? Якщо так, то на що спираючись? Чи краще найняти адвоката з будь-якої іншої контори, а не їхньої судової? Або де взяти приклад такої заяви?... Будемо вдячні за відповідь.

Ответы на вопрос (1):

Ольга, имеет значение, что Вам ответили в РАГСе и по какой причине отказали. И что Вы хотите подать исковое заявление и обжаловать отказ РАГСа или же заявление об установлении факта, имеющего юридическое значение. Судебный сбор составляет 114,70 грн, именно об этой сумме видимо Вы писали. Заявление лучше составить у юриста или адвоката, а на суде можно обойтись без представительства, и муж сам сможет пойти в суд.

Универсальных заявлений нет, т.к. каждая ситуация имеет свои особенности и нюансы.