Как лишить двоюродную сестру родительских прав и получить опекунство над её ребенком? Какова продолжительность этой процедуры?

• г. Винница

Скажите, пожалуйста, реально ли лишить двоюродную сестру родительских прав, если она ведет аморальный образ жизни, и взять опекунство над её 10-и летним сыном?

Сколько по времени займет эта процедура?

Ответы на вопрос (2):

Здравствуйте, данный процесс вам необходимо будет начать с посещения органа опеки и попечительства по месту жительства ребёнка. Там вам необходимо будет написать заявление о противоправном поведении родителя, далее такое же заявление вам необходимо будет направить в Прокуратуру, так дела данной категории рассматриваются с участиям прокурора. После этого подавать соответствующий иск в суд. Что касается сроков, то все зависит от работы гос. органов, так как процедура лишения родительских прав достаточно серьёзная.

Нет, это не основание для лишения родительских прав, кроме того, если мать лишат, родительские права у отца останутся и опеку не установят.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Стаття 165. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав

1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.