Снят с воинского учета по приказу №104 №342-2006 г. п.2.3 пп.4 - годный к нестроевой службе и выезд за пределы Украины, вопросы мобилизации

• г. Дружковка

Я снят с воинского учета по приказу №104 №342-2006 г. п.2.3 пп.4 с формулировкой годный к нестроевой службе, не имеющий военной подготовки по гр.1 ст 54 в, 2 категории группе учета НПО по ВУС №999000 А. Могу ли я попасть под мобилизацию и смогу ли я выехать за пределы Украины (т.к. уже снят с учета в военкомате)

Ответы на вопрос (3):

Виїхати можливо, так само можете бути і мобілізовані, якщо Ви з таким написом будете потрібні.

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста. У моего мужа в военном билете написано снят с учета и постановке на военный учет не подлежит, согласно приказа МОУ №342, п. 2.3 от 09.06.06. Могут ли его мобиллизировать?

Здравствуйте Анна!

Снят с учета и постановке на военный учет не подлежит, не является освобождением от мобилизации.

Перечень оснований для отсрочки от мобилизации указанны в ст. 23

З А К О Н А У К Р А Ї Н И «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:

Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час

мобілізації

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації

військовозобов'язані:

заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за

органами державної влади, іншими державними органами, органами

місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і

організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів

України;

визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії

тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на

термін до шести місяців (з наступним проходженням

військово-лікарської комісії);

чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей

віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову

службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання); { Абзац

четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із

Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей)

віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову

службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання); { Абзац

п’ятий частини першої статті 23 в редакції Закону N 1614-VII

( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина -

інвалід підгрупи А віком до 18 років; { Частину першу статті 23

доповнено новим абзацом згідно із Законом N 339-VIII ( 339-19 )

від 21.04.2015 }

жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня

дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

{ Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із

Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки,

батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або

діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі

особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і

тільки за місцем проживання); { Частину першу статті 23 доповнено

новим абзацом згідно із Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від

25.07.2014 }

зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують,

відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших

осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної

Республіки Крим;

інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у

передбачених законами випадках.

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий

період не підлягають також:

студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній

формі навчання;

наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних

закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання

та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники загальноосвітніх

навчальних закладів, за умови, що вони працюють відповідно у вищих

навчальних закладах, наукових установах та організаціях,

загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не

менш як на 0,75 ставки.

{ Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом N 1575-VII

( 1575-18 ) від 03.07.2014; із змінами, внесеними згідно із

Законом N 277-VIII ( 277-19 ) від 07.04.2015; в редакції Закону

N 570-VIII ( 570-19 ) від 01.07.2015 }

Не підлягають призову на військову службу під час часткової

мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової

служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили

військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені

зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу

у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у

зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх

згодою.

{ Статтю 23 доповнено частиною третьою згідно із Законом

N 259-VIII ( 259-19 ) від 18.03.2015; із змінами, внесеними згідно

із Законом N 413-VIII ( 413-19 ) від 14.05.2015 }