Licenses Required for Providing Free Transportation to Customers on a Mini Bus - Is a License Necessary or Can These Transportation Services be Considered for Personal Use? The Transportation Belongs to the Store.

• г. Москва

Если осуществлять бесплатные перевозки покупателей на микроавтобусе, нужна ли лицензия? Нельзя ли отнести эти перевозки для собственных нужд? Транспорт принадлежит магазину.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте.

Обязательна нужна лицензия