Могу ли я получить алименты отца моего ребенка, если я живу в России, а он - в Узбекистане, и наш брак не зарегистрирован? (На узбекском языке)

• г. Наманган

Ассалому алайкум менинг саволим куйидагича, мени 1 нафар фарзандим булиб, боламга турмуш уртогим алимент кестирган. Ман ушбу алиментни хозирги кунга келиб тулаолмаябман, лекин турмуш уртогим боламни онасига ташлаб Россия давлатида юрибти мен эса Узбекистондан хеч каерга чикормаябман шу тугрими? Турмуш уртогимга мукин-ку менга мумкин эмасми? Турмуш уртогим менинг фамилиямда хали загс кесилмаган. Ушбу холат буйича кандай маслахат бера оласизлар олдиндан рахмат.

Ответы на вопрос (2):

Россия, да, она тут.

Комилжон, сиз бола таъминоти учун алимент тулайсиз, хотнингиз учун эмас. Суд хужжатига кура алимент буйича сиз карздор хисобланасиз. Шунинг учун сизга нисбатан таъкик куйилган булиши мумкин.