Менинг иш жараёним - турмуш, давлат и бизнес ишлари, фарзандларга иш ҳақи

• г. Шахрисабз

Ассалому алайкум. Менинг саволим - мен хеч қаерда ишламайман. Турмуш ўртоғим билан ажрашганман. 2 нафар фарзандим бор. Эрим давлат ишида ишламайди бизнес ишлари билан шуғулланади. Икки нафар фарзандига бир минимал иш ҳақи миқдорида тўлайди. Шу тўғрими.

Ответы на вопрос (1):

Агар тарафлар алимент микдори буйича маълум суммага келишган булса - бу уларнинг ихтиёри ва алимен уша суммада туланади.

Агар келишувга эришилмаган булса унда алимент ундириш тугрисида судга муражаат килишингиз мумкин. Бу холатда алимент микдорини суд белгилайди.