Возможность въезда и выезда ребенка через зону АТО без доверенности от отца - аргументы и требования для граждан Украины

• г. Горловка

Есть ответ по теме Вывоз ребенка из зоны АТО, что доверенность не нужна. А въезд? Может ли мать ребенка, без присутствия отца ввозить и вывозить ребенка через линии соприкосновения, блок посты? Чем можно аргументировать на КПП? Граждане Украины, оба.

Ответы на вопрос (2):

ЗДРАВСТВУЙТЕ ВЛАДИМИР!

ВЪЕЗД И ВЫЕЗД ИЗ ЗОНЫ АТО НА УКРАИНУ РЕГУЛИРУЕТСЯ ПОСТАНОВЛЕНИЕМ КМУ от4 июня 2015 г. № 367:

«3. В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти:

громадян України - за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України “Про громадянство України” або статтею 2 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб пунктами 3-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; 2010 р., № 65, ст. 2239).

Виїзд з тимчасово окупованої території України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 722 від 16.09.2015}

Ничем не сможете аргументировать, должна быть нотариальная доверенность от второго родителя или же решение суда о разрешении на выезд.