Оформление паспорта для ребенка - требуется ли доверенность от отца при пересечении блок-поста в сопровождении матери?

• г. Торез

Мне нужно вывести ребенка, которому на данный момент исполнилось 16 лет, из зоны ато на территорию Украины для оформления паспорта ребенку. Нужна ли доверенность от отца, если ребенок будет пересекать блок-пост в сопровождении матери?

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Анна!

Доверенность от отца ненужна.

• пропуск выдается с 16-ти лет при наличии паспорта, а дети до этого возраста вносятся в пропуск родителей (к заявлению прикладываете свидетельство о рождении ребенка);

• лучше вписать ребенка в пропуск каждого родителя, но для этого дополните пакет документов также ксерокопией паспорта супруги/супруга ( при приеме документов требуют).

Виїзд з неконтрольованої території громадян України:

які народились у 1998 році і пізніше та не змогли оформити паспорт громадянина України (внаслідок проживання у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), здійснюється за умови пред’явлення свідоцтва про народження/копії свідоцтва про народження або будь-якого іншого документа, який дає можливість ідентифікувати таких осіб, особи (осіб), у супроводі якої (яких) громадяни України, які не досягли 16-річного віку виїжджають з неконтрольованої території, та дозволом фізичної особи;