Можно ли подать заявление на осуществление трудовой миграции онлайн из России в Узбекистан?

• г. Москва

Ассалому алайкум. Исмим Баходир хозирда Россия федерациясига ишлайман. Турмуш уртогим ажримга ариза беришни суради Узбекистонга бормасдан Онлайн оркали ажрим амалга ошириш мумкинми? Мен шу ерда туриб онлайн оркали ажримга ариза беришим мумкинми?

Ответы на вопрос (2):

Ваалейкум Ассалом, Баходир. Афсуски, Россияда туриб, интернет оркали ажримга ариза бериш мумкин эмас. Узбекистонга кайтиб келиб судга ариза жунатишингиз керак.

Баходир, сиз Узбекистонга келмасдан электорон тарзда ариза юборишингиз мумкин.

Фуқаролик судлов тизимини янада такомиллаштириш мақсадида 2013 йилда Ўзбекистон Республикаси Олий суди ва БМТ ТДнинг «Фуқаролик судлов ишини ислоҳ қилиш: самарали судлов маъмурчилиги» лойиҳаси доирасида “E-SUD” Электрон судлов ахборот тизими (ЭСАТ) ишлаб чиқилди ва жорий этилди.

Мазкур тизим тўғрисида батафсил маълумот v3.esud.uz веб-порталида келтирилган.