Алименты для двух детей не выплачиваются - Как получить помощь суда и решение вопроса о возвращении части заработка?

• г. Ташкент

Ассаламу алейкум. Мени икки нафар боламга отасидан Хужабод фукоролик суди карорни билан энг как ойлик иш хакининг 1/3 кисми ундирилиши хакида карор чикарибди. Бу микдордаги алимент иккита боламни бокиб, кийдиришга етишмайди. Бундан ташкари бир йилдан бери карор чиккандан бери хали бирор сум ердам бергани хам, алимент тулагани хам йук. Яшашга уйимиз йукдиги ва болаларимни бокишим керакдиги сабабли мен Россия давлатига ишга кетдим. Шу ердан туриб карорни кайта куриб чикиш хакида ариза беришим мумкинми? Ва яна алиментни туламаганлиги хакида аризами менсиз куриб чикишадими? Олдиндан рахмат.

Ответы на вопрос (1):

Ариза беришингиз мумкин, сизсиз хам куриб чикишади.