Советы по составлению правильного коллективного обращения родителей к директору школы относительно оставления в русскоязычном классе, несмотря на предлагаемый перевод на украинский класс во 2-м году обучения

• г. Краматорск

Как написать правильно коллективное обращение родителей к директору школы чтоб не переводили в украинский класс мы учимся во 2 классе русский развивающий.

Ответы на вопрос (1):

Згідно із ст. Стаття 7 ЗУ " Про освіту" мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Відповідно до ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Також ч. 2 ст. 7 ЗУ "Про освіту" визначає, що особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Тому, якщо ви відноситесь до нацменшин, то ви маєте право на навчання дітей мовою національної меншини поряд із державною мовою.