Тогамни хотини уйга кетиб утирдим, бор эди 2 нафар киз фарзанди. Бувим хукуматга ариза берсак уйни ярмини болалар учун ҳам асолсиз оладими?

• г. Москва

Ассаламу алайкум. Мен тогамни хотини уйга кетиб утирибди 2 нафар киз фарзанди бор. Тогамхамниям чарчатди. Бувимларни ёши 85 далар. Кариганда исси совугига карайдиган одам йук. Ажрашишга ариза берсак уйни ярмини болалар учун ундира оладими? Уйни бувим кизларига совга шартномаси билан хадия киб берди утган йили. Энди бувим чолимдан колган уйим беганага кетмасин деб йиглиди. Уша тогамни хотини уй талаб киса хукумат ундириб бера оладими.?

Ответы на вопрос (1):

Ассаламу алайкум. Оладими ундибир бера хака.