Какой процент от пенсии должен отец платить алименты совершеннолетней дочке? Которая учится в колледже.

• г. Харьков

Какой процент от пенсии должен отец платить алименты совершеннолетней дочке? Которая учится в колледже.

Ответы на вопрос (2):

Никакой. Для взыскания алиментов на совершеннолетних детей ребенок должен быть нетрудоспособным об этом говорит судебная практика как Украины так и России. Тот факт что ребенок обучается не лишает его трудоспособности.

Добрый день!

Размер алиментов назначает суд, в части от дохода или в твердой денежной сумме.

Стаття 199 СКУ. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200 СКУ. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.