Хто відповідає за позбавлення батьківських прав і як їх можна поновити?

• г. Барышевка

Я 19 років назад була позбавлена батьківських прав (нажаль у сім*ї мого колишнього чоловіка було більше грошей та гарні зв*язки на горі). Всі спроби побачитись з дитиною закінчувались крахом, хоча я дійшла до самого президента але, як ви розумієте, отримала відповідь, що при перевірці моєї справи порушень виявлено не було. Життя плине і ми з моїм новим чоловіком виховуємо 4 сиріт (вже троє з них повнолітні але ми залишаємось однією сім*єю, так буде й надалі) опіка була оформлена на чоловіка. Сором та ярмо «позбавлена батьківських прав» не дає спокійно жити. Хочу позбутись цього. Я зверталась в канцелярію, щоб мені видали копію рішення суду (справа в тому, що я його не мала з самого початку, хоча в журналі стоїть мій підпис про його отримання), для поновлення батьківських прав, на що постійно отримувала відмову, що мою справу була втрачено в зв*язку з переїздом канцелярії до іншого приміщення. Моя дочка вже досягла повноліття, якщо поновлять мої права ніяких претензій на майнові права дочки мати не буду про що офіційно заявлю в залі суду.

Чи можливо в такій ситуації все ж таки змити цю пляму з мого життя, та поновити мої батьківські права, щоб я могла спокійно та вільно рухатися далі у своєму житті? Знаю, що у моєму положенні опинились тисячі жінок, так невже в нашому законодавстві не знайдеться хоча б бодай однієї статті, щоб виправити брехню яку на мене наклали?

Не припиняю мати надію хоч на маленький сонячний промінчик в моїй справі. Буду вдячна за будь яку відповідь.

Ответы на вопрос (2):

К сожалению Татьяна Семейным кодексом Украины не предусмотрено восстановление родительских прав после достижения ребенком 18 лет.

попробуйте найти общий язык с дочерью без судов, она же уже взрослая и возможно скоро сама может стать матерью