Могу ли я уйти раньше положенного срока на пенсию.. т.к у меня отец 80 лет лежачий и требует ухода за ним?

• г. Первомайск

Могу ли я уйти раньше положеного срока на пенсию.. т.к у меня отец 80 лет лежачий и требует ухода за ним?

Ответы на вопрос (3):

В зависимости от того какой у Вас график работы Вы имеете право покидать свою работу. Поэтому либо по собственному желанию уходить либо договариваться с руководством, что навряд ли ему понравиться.

Извините я Вам не совсем правильно ответила на данный вопрос. Згідно ЗУ "Про пенсійне забезпечення" Стаття 1. Право громадян України на державне пенсійне

забезпечення

Громадяни України мають право на державне пенсійне

забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою

годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Стаття 2. Види державних пенсій

За цим Законом призначаються:

а) трудові пенсії:

за віком;

по інвалідності;

в разі втрати годувальника;

за вислугу років.

Стаття 12. Умови призначення пенсій за віком

Право на пенсію за віком мають:

чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не

менше 25 років;

жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не

менше 20 років.

Потрібно дивитись саме ЗУ Про загальнообов'язкове пенсійне страхування.

Стаття 10. Право вибору пенсійних виплат

1. Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за

віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника),

призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

2. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один

з видів довічної пенсії за її вибором.