Действительно ли мое удостоверение водителя?

• г. Новая Каховка

10 лет назад утеряны карточка водителя и удостоверение водителя, можно ли восстановить? Или надо переучиваться?

Ответы на вопрос (1):

Згідно до п. 31 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого Постановою КМУ від 8 травня 1993 р. N 340

У разі втрати посвідчення водія видається нове з відміткою "Дублікат". На період оформлення дубліката посвідчення водія видається тимчасовий дозвіл на керування транспортними засобами відповідної категорії на строк від 1 до 3 місяців після складання громадянином теоретичного і практичного екзаменів.

Видача дубліката посвідчення водія замість втраченого у зв'язку із стихійним лихом, пожежею, повінню тощо, якщо це підтверджено відповідними документами, провадиться без екзаменів.

Отже якщо водій просто загубив права, то відновлення водійських прав внаслідок власної недбалості відбувається за загальним порядком.

Так, посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій видається особі, яка

– пройшла медичний огляд (медична довідка);

– пройшла підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм;

– склала теоретичний і практичний іспити в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції.