Нужно ли маме-одиночке разрешение отца для выезда с ребенком за границу при условии отсутствия в свидетельстве о рождении ФИО отца?

• г. Харьков

Мама-одиночка, замужем не была, отца у ребенка нет, но в свидетельство о рождении ребенка в ЗАГСе заставили вписать несуществующее ФИО отца. Для выезда за границу с ребенком требуется разрешение отца, но в данном случае его нет, и разрешение брать не у кого.

Может ли мама с ребенком выехать на 2 недели на отдых в Крым со свидетельством о рождении ребенка и паспортом, и не нужно ли еще каких-либо документов?

Ответы на вопрос (1):

Согласие не нужно, обратитесь в РАГС и возьмите документ - извлечение из актовой записи о рождении ребенка, что запись об отце сделана со слов матери по ст.135 СКУ, тогда никаких проблем не будет.

Державна прикордонна служба України надала роз’яснення у своєму листі від 23.05.2014 р. № 0.232-3999/0/6-14 щодо порядку перетину кордону з тимчасово окупованою територією, якою нині є Крим, із метою оздоровлення та відпочинку там дітей і за умови, що підприємство має в Криму власну базу відпочинку чи дитячий оздоровчий табір.

Порядок поїздок громадян України з Автономної Республіки Крим до інших областей України й у зворотному напрямку до АР Крим здійснюється безперешкодно через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Зокрема громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть перетинати адміністративний кордон із тимчасово окупованою територією АР Крим за проїзним документом дитини чи паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони записані, і в його супроводі.

Крім того, у випадках, коли дитина прямує до АР Крим у супроводі одного з батьків або вповноваженої особи, нотаріально посвідчену згоду іншого з батьків (обох батьків) на виїзд дитини за кордон під час здійснення контрольних процедур на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим пред'являти не потрібно.