Как получить отказ о принятии документов на пособие до 3 лет по доходам в Украине

• г. Харьков

Как в собесе получить отказ о принятии документов (Украина)? Не хотят принимать заявление на пособие до 3 лет по доходам. Говорят, его отменили с 1.07.14... Хотя, как я поняла, тем, кто родился до 01.07.14, выплаты будут производить по старому... Спасибо.

Ответы на вопрос (1):

C 1 июля 2014 года будет установлен единый размер пособия при рождении ребенка в размере 41280 грн. независимо от того, какой ребенок по очередности (первый, второй, третий или каждый последующий).

Из этой суммы единоразово выплатят 10320 грн., остальная сумма будет выплачиваться в течение 3 лет (36 месяцев) равными частями ежемесячно (по 860 грн.).

Также с 1 июля 2014 года отменяется выплата пособия по уходу за ребенком до трехлетнего возраста (130 грн.). Эти 130 грн. включены теперь будут в сумму 41 280 грн.

Об этому идет речь в проекте закона №4576 о внесении изменений в Закон Украины “О Государственном бюджете Украины на 2014 год”, зарегистрированном в парламенте 27 марта 2014 года.

Если у Вас ребенок родился до 1 июля 2014 года, выплаты пособия при рождении ребенка остаются прежними.

Тем, кто с 1 июля 2014 года будет выходить в отпуск по уходу за ребенком до трех лет, данный период будут засчитывать в страховой стаж.

Обратиться в Управление труда и социальной защиты населения необходимо не позднее 12 календарных месяцев после рождения ребенка, иначе помощь не назначат.

____________________________________________

- виплата по догляду за дитиною до трьох років з 01.07.2014 року буде припинена, крім осіб, яким призначена допомога при народженні ПЕРШОЇ дитини (народженої до 30 червня 2014 року), що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців буде призначатися допомога до досягненню дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн.

Тобто, стосовно останнього пункту, розяснюємо на прикладі:

Приклад:

Якщо жінка має дитину 1,5 річного віку, вона продовжить отримувати допомогу при народженні, в тому розмірі, як їй і призначили її, а от по догляду за дитиною до трьох років вона буде отримувати ще 12 місяців, але не довше ніж дитині виповниться 3 роки.

Тобто жінка з 01.07.2014 року ще шість місяців ( до двохріччя дитини) буде отримувати допомогу при народженні, допомогу по догляду за дитиною їй з 01.07.2014 припинять виплачувати, і коли дитині буде 2 роки, і закінчеться виплачуватись допомога при народженні, їй ще 12 місяців будуть виплачувати допомогу по догляду у розмірі 130 грн.

Мета цього полягає в наступному:

- жінки, які отримують допомогу при народженні- їм зараховують в страховий стаж час отримання допомоги при народженні;

- жінки, діти яких будуть народжені після 01.07.2014 року, будуть отримувати допомогу при народженні три роки (36 місяців) відповідно три року стажу вони зберігають, навіть при скасуванні допомоги по догляду до трьох років;

- жінки, яким була призначена допомога при народженні на ПЕРШУ дитину до 30.06.2014 року, яку вони отримували лише 24 місяці, їм продовжуть виплачувати ще 12 місяців допомогу по догляду, щоб і їм було збережено страховий стаж.