Должником по алиментам уже 6 месяцев - можно ли лишить его родительских прав и взыскать долг?

• г. Запорожье

У бывшего мужа долг по алиментам за 5 лет составляет 10000 грн. 6 месяцев как снова не платит. Могу ли я лешить его родительских прав? А также после лешения получить долг по алиментам?

Ответы на вопрос (1):

Нет, наличие долга по алиментам, не является основанием для лишения его родительских прав, можно в судебном порядке только по основаниям ст.164 СКУ.

Взыскание алиментов никак не связано с лишением родительских прав, и одно от другого не зависит.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.