Вопрос оставления ребенка с отцом при разводе - есть ли такая возможность?

• г. Мариуполь

Сдраствуйте я свтречаюсь с парнем который собираеться развестись у него есть рбенок которому 1.7.он хочет что бы ребенок остался с ним это возможно.

Ответы на вопрос (2):

Как правило в 90% случаях суды определяют место жительства с ребенком с матерью. Исключение если мать ведет аморальный образ жизни

Спор о проживании ребенка с матерью решается в судебном порядке, в соотв. со ст.161 СКУ:

Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.